Stage hands crew

Pripravujeme

Rok 2022 - ešte nás čaká 

Momentálna uvoľnená situácia nám konečne dovolila absolvovať mnoho uspešných projektov. Dúfame, že nás opäť nepostihne vlna Covidu 19 a môžeme sa tešiť na ďalšie koncerty a podujatia. 

September - Október 

Nás čaká niekoľko predstavení Cirque du Soleil. Zároveň sa zúčastníme turné Tomáša Klusa. Budeme pracovať aj na veľkom koncerte Stinga. Určite budeme spolupracovať aj na bežných menších podujatiach. 

November - December 

V tomto období navštívia Bratislavu hviezdy ako je Simply Red, Lord of The Dance. 

Budeme veľmi radi ak koniec roka 2022 bude pre nás rovnako uspešný ako jeho začiatok !

Rok 2021 - obnovená kultúra (?)

Počas roku 2021 sa pandemická situácia výrazne zlepšila a to nám umožnilo znovu spolupracovať na veľkých podujatiach. Podarilo sa nám počas roka zorganizovať významné podujatia dôležité pre Slovenskú kultúru. 

Zmena nastáva až v novembri 2021, kedy dochádza opäť k zhoršeniu pandemicej situácie, čo ovplyvňuje realizáciu mnohých akcií a podujatí, ktoré sa presúvajú až na rok 2022.

V prípade, že to covid situácia dovolí aj v roku 2022 sa budeme podieľať na mnohých projektoch (viď nižšie), na ktoré sa už teraz tešíme!

September - Október

Určite väčšina z Vás zachytila informáciu, že Svätý Otec František, pápež, pricestuje v dátume od 12. do 15. septembra 2021 na návštevu na Slovensko. Súčasťou tejto udalosti budeme aj my a náš tím a budeme pripravení na vzácnu návštevu! 

Okrem toho sa počas Septembra budú organizovať aj rôzne iné drobné podujatia, koncerty či turné, o ktorých Vás budeme naďalej informovať prostredníctvom našich sociálnych sietí. 

Júl - August

Počas leta sa pandemické opatrenia uvoľnili natoľko, že bolo možné zorganizovať festivaly s veľmi malými obmedzeniami.

Každoročne organizovaný festival Pohoda bol kvôli kapacite predĺžený o pár dní a každý deň sa na ňom mohol zúčastniť určitý počet ľudí, aby sa ho mohol zúčastniť každý, kto mal záujem - a bol to úspech! Pri festivaloch ešte ostaneme nakoľko sme organizovali aj TopFest na Zelenej vode či Grape Festival v Bratislave avšak trochu iný na aký sme boli zvyknutí. Organizoval sa na Tyršovom nábreží pod mostom - z čoho vznikol aj názov Grape pod Mostom. Jednodňový muzikálový festival sa organizoval aj v Starom meste pod názvom La Viva Musical, ten trval len jeden deň ale s našou pomocou bol rýchlo postavený ešte v deň podujatia.

Okrem hudobných festivalov organizujeme aj kultúrne festivaly. Náš tim pripravil Olympijské mestečko v Šamoríne v areáli X-Bionics pri príležitosti konania olympijských hier v Tokiu. Toto olympijské mestečko je známe hlavne veľkým strieborným koňom uprostred areálu. Olympijskí športovci, ktorí už majú olympiádu za sebou a získali medailu navštívili toto mestečko a poskytli rozhovor účastníkom a divákom. Taktiež sa organizovali aj Letné Shakespearovské slávnosti na Bratislavskom hrade, teda divadlo v exteriéri, ktoré sa taktiež organizuje každoročne a my sme mohli byť jeho súčasťou.

Okrem toho spolupracujeme aj na podujatiach ako je Miss Slovensko 2021, ktorého sa zúčastňujeme už niekoľko ročníkov. 

Kultúra zamrznutá v čase - Timeline 2020


Blížime sa pomaly k posledným dňom roku 2020 a stále veríme, že rok 2021 prinesie pre oblasť kultúry, spoločenských podujatí, koncertov či festivalov, ktoré máme tak radi, obrovské množstvo príležitostí a už čoskoro sa vidíme a stretneme na týchto akciách, ktoré pre vás PRIRPAVUJEME, všetci spoločne!

Október - November 2020
Vzhľadom na pretrvávajúcu a zhoršujúcu sa pandemickú situáciu COVID-19, koniec októbra 2020 s účinnosťou od 30.10.2020, priniesol zákaz usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či nej povahy v jednom okamihu v počte nad 6 osôb.
Iniciatíva ľudí (umelci, technici, zvukári, osvetľovači, ostatní pracovníci v kultúre) volajúcich o pomoc a bojujúcich za obnovu kultúrneho a spoločenského diania na Slovensku viedla k vzniku projektu #spoluzakulturu a natočenie videa "NEVIDITEĽNÍ", ktorého sme aj my Stage Hands s.r.o. súčasťou.

https://www.youtube.com/watch?v=BY8Iaqme_hk

Jún - September 2020
V letných mesiacoch roku 2020 (jún – august) a začiatkom nového školského roka 2020/2021 sa opatrenia na usporadúvania všetkých hromadných podujatí, športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy striedavo čiastočne uvoľňovali (jún – do 500 osôb, júl – august pre 1000 osôb, september – exteriér do 1000 osôb, interiér do 500 osôb)) následne sprísňovali s ohľadom na vývoj pandémie na našom území. Podujatia sa mohli realizovať len v prípade dodržania všetkých stanovených podmienok, obmedzení, hygienických či iných opatrení. Takáto „možnosť realizácie“ hromadných kultúrnych, či spoločenských podujatí častokrát zlyhala na nerentabilite a úplnej stratovosti podujatia pri dodržaní všetkých zákonných požiadaviek, čo prinieslo ďalšiu ranu a smútok nie len kultúrnemu priemyslu ale aj do sŕdc fanúšikov a v neposlednom rade extrémne zasiahla „robotníkov a pracovníkov kultúry“,  z ktorých mnohí zostali bez príjmu.
Marec - Máj 2020
S ohľadom na výboj pandémie COVID-19 na Slovensku,  od 11.3.2020 Ústredný krízový štáb SR zakázal organizáciu všetkých hromadných podujatí, športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy po dobu 14 dní. Následne potom, vzhľadom na narastajúci počet pozitívnych prípadov a zhoršenie pandemickej situácie na Slovensku, od 24.3.2020 zákaz usporadúvania hromadných podujatí platil do odvolania. Tieto nariadenia samozrejme ovplyvnili a hlboko zasiahli kultúrne a spoločenské dianie na Slovensku nakoľko všetky väčšie i menšie podujatia plánované na rok 2020 boli presunuté až do odvolania.


10.3.2020 OZNAM
Súčasná situácia na Slovensku si vyžiadala niekoľko opatrení, ktoré zasiahli aj realizáciu blížiacich sa kultúrnych podujatí. Ústredný krízový štáb SR v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 (koronavírus) zakázal od 11. marca organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na Slovensku až do odvolania. O náhradných termínoch vystúpení Vás budeme včas informovať. Želáme hlavne ZDRAVIE a OBOZRETNOSŤ!

Pripravované podujatia
V najbližšom období sa tešíme na spoluprácu pri týchto projektoch:

Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky
Pripravujeme fotky